Krása bdí v oku pozorovatele

3. april 2017 at 11:57 | Nusi |  co na srdci, to na blogu
Ona je tak krásná! On má tak dokonalou postavu! Ta moc krásy nepobrala, zato její bratr je nadpřirozeně krásný.
Výsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky png

Co vám běhá hlavou, když čtete ten řádek nahoře? Pokyvujete hlavou, či si představujete nádherné, pohádkově krásné osoby? Když tohle slyším, chce se mi do něčeho kopnout.
Poslední dobou jsem vysazená na určování krásy. Abyste mi rozumněli, mám za to, že každý je krásný. Naše nedokonalosti nás dělají krásnějšími. Je jedno jestli máte křivý nos, oplácanou nebo naopak moc hubenou postavu, kostnaté prsty, velké rty, malé oči, celulitidu, nespoutané vlasy, akné, ekzém či něco podobně nepodstatného. Jste to vy a dělá vás to krásnými.
Teď vám řeknu dvě takové historky z mého osobního života.
Znám jednu holku, je moc krásná a skvělá a já ji obdivuji a respektuji. Vždycky mi přišla krásná, i když měla třeba mastné vlasy, nebo byla zcela bez makeupu. Po pár měsících jsem objevila i její záporné stránky, její malé nedostatky a nedokonalosti, řeknu vám, není dokonalá jak jsem si dříve myslela. Ona je krásná. Kdyby ty nedostatky neměla, nebyla by to ona a všechny ty zápory, nedokonalosti ji dělají krásnou.
Jednou když jsem zase obvykle jela městskou hromadnou dopravou, nastoupil do vozidla jeden kluk. Sedl si naproti mě, takže jsem na něj měla skvělý výhled. Víte, já ráda pozoruju lidi na veřejnosti, nenápadně, ale přece a u toho vždy přemýšlím, kam asi jedou, nad čím přemýšlí, jestli mají děti či jsou staršího věku apod. No a ten kluk, byl obyčejný kluk. Akorát měl akné, ne moc, ale měl. A řeknu vám, mu to akné tak neskutečně slušelo. Nemohla jsem uvěřit svým očím. Opravdu, zprvu jsem to vůbec nevnímala a pak když jsem se podívala pozorněji jsem zjistila že mu to neskutečně sluší. Zkusila jsem si ho představit bez akné, bez toho akné by byl nudný, nezajímavý, tuctový kluk a tohle ho dělalo natolik zajímavějším a hezčím. Zkrátka zase, jeho nedokonalost ho dělala krásným.
 


Comments

1 crazy-cloverleaf crazy-cloverleaf | Web | 5. may 2017 at 21:59 | React

Pěkný článek. :)
Když se nad tím zamyslím, máš úplnou pravdu! Všichni by pořád chtěli být dokonalí, ale neuvědomují si, že už svým způsobem dokonalí jsou.
Kdyby lidé neměli žádné nedokonalosti, vypadali bychom všichni stejně. Jako kopie. Právě ty maličkosti, které se nám možná nelíbí, nás ale dělají krásnými. Bez nich bychom to nebyli my.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama