April 2017

Konečně zpět do života!

10. april 2017 at 15:17 | Nusi |  Diary
Přeji všem, aby jejich oblečení bylo pohodlné, kafe silné a pondělí krátké!
Konečně dneska již normálně funguju po té nemoci. Jsem fakt šťastná, protože doma už to bylo o nervy. Zkoukla jsem asi sto milion filmů, přečetla jsem pár tuctů voňavých stránek knížky, vysmrkala asi hektolitr kapesníků a prokašlala vesměs tři dny. Víte, já nesnáším když jsem nemocná. Nejdřív je to sice fajn, ležíte, spíte a užíváte si, že nic nemusíte, ale jakmile zkouknete pár filmů, je vám smutno a úzko. Nemáte si s nikým popovídat a vůbec. Chyběl mi pohyb, pobyt venku a strávený čas s kamarády. Takže jsem nesmírně šťastná, že už jsem to vyležela. Tak snad bude vše fajn, protože můj kašel ještě zcela neodešel. Nevím proč, ale s přechodem ze zimy na jaro a na podzim také, mě vždycky postihne dusivý kašel a většinou skončím tak na čtyři dny v posteli a marodím. Tuhle nehezkou tradici bych dále obnovovat nechtěla, ale ať dělám, co dělám, vždycky mě ten kašel doběhne.
Zase nadruhou stranu, zase jsem našla cestu k blogu, napsala pár článků a zase mě to začalo bavit. Neříkám, že budu nějak moc aktivní, ale snad semo tamo článek přijde. I když to říkám pokaždý, žejo. Když budu mít volnou chvilku a náladu a nápad na nějaký plnohodnotný článek, mohlo by to jít samo. Ale každý, kdo bloguje, ví, že to takhle za každou cenu nemusí být. Tak snad mi dobrá vůle a motivace něco psát zůstane, co možná nejdéle.
Jak se jinak máte Vy? Doufám, že nemarodíte doma, jako já a užíváte si to skvělé jarní počásko. Mějte se co nejkrásněji to jen půjde a šiřte dobrou náladu, vždyť v tomhle počasí, se úsměvy na tvářích lidí, objevují samy!Tipy na nejen romantické filmy ll

7. april 2017 at 11:55 | Nusi |  Tips for you
Vítám všechny nemocňáky, kteří už se taky doma nudí a nemaj na co koukat!
Obdobný článek na tři romantické filmy jsem psala asi před rokem a půl, ty filmy mám pořád stejně ráda, ale ráda bych připsala další nejen romantické. I když upřímně, když jsem sama doma nemocná, koukám jen a pouze na romantické slaďáky a pořádně se u nich vybrečím. Snažila jsem se vybrat méně známé, zato skvělé filmy, tak doufám, že jste ještě všechny neviděli, že třeba mé tipy využijete a budete spokojení.

blake lively blake
The Shallows // Mělčiny 2016
Americký thiller s Blake Lively v hlavní roli. Film zachycuje surfařku na odlehlé pláži, která uvízne asi 200m od pobřeží a odolává útokům žraloka. Pomocí svých smyslů a vědomostí se snaží zachránit. Zachycuje krásy přírody, úžasnou pláž, také krásy a adrenalin surfování, ale zároveň nebezpečnou stránku silné vody.
Na tento film jsem nedočkavě čekala už od dob jeho natáčení a naprosto mě nadchl. Mně, jakožto člověku, který má respekt z vody, naháněl občas film i strach. Bohužel jsem neměla možnost zkusit surfovat, ale určitě bych chtěla. Film asi není pro každého, sice jsem neviděla Čelisti, ale říká se, že tohle jsou Čelisti pro novodobou generaci. Strašně se mi líbilo, že postava studuje medicínu, takže se o sebe dokázala postarat a věděla jak postupovat za určitých okolností. Film nejspíš nebude zcela pro všechny, hlavně vás varuji, že se budete hodinu a půl dívat na překrásnou Blake. trailer

LYŽÁK 2017

5. april 2017 at 15:06 | Nusi |  My life
Vím, že je duben a článek o lyžáku některým z vás možná přijde nevhodný, depresivní nebo prostě divný. Dlouho jsem přemýšlela, jestli o tom mám vůbec psát a potom mi došlo, že to bylo tak skvělý, že bych o tom mohla psát klidně i v červnu. Bylo mi jedno, že je mi zima, že mám hlad, protože to jídlo nebylo vždy dobrý, že se mi chce na záchod, že máme neskutečnej bordel v pokoji, že na mé posteli jsou hromady věcí všech ostatních, jen ne moje, že mám třeba mastný vlasy, že se v noci plníme bonbonama a budem mít fakt supr postavy na léto. To všechno mi bylo jedno, protože jsem tam měla svoje kamarády, se kterýma stejně neuvěřitelně posilujem smíchem naše ochablá břicha. Oni mi rozzářili každý den, vše mi bylo jedno, byla jsem tam a s nima a bylo to skvělý. Nebudu vám toho tady moc říkat, protože jako vždycky když se někam jede, co se stalo v Alpách, zůstane v Alpách.

Krása bdí v oku pozorovatele

3. april 2017 at 11:57 | Nusi |  co na srdci, to na blogu
Ona je tak krásná! On má tak dokonalou postavu! Ta moc krásy nepobrala, zato její bratr je nadpřirozeně krásný.
Výsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky pngVýsledek obrázku pro černobílé květinky png

Co vám běhá hlavou, když čtete ten řádek nahoře? Pokyvujete hlavou, či si představujete nádherné, pohádkově krásné osoby? Když tohle slyším, chce se mi do něčeho kopnout.
Poslední dobou jsem vysazená na určování krásy. Abyste mi rozumněli, mám za to, že každý je krásný. Naše nedokonalosti nás dělají krásnějšími. Je jedno jestli máte křivý nos, oplácanou nebo naopak moc hubenou postavu, kostnaté prsty, velké rty, malé oči, celulitidu, nespoutané vlasy, akné, ekzém či něco podobně nepodstatného. Jste to vy a dělá vás to krásnými.
Teď vám řeknu dvě takové historky z mého osobního života.
Znám jednu holku, je moc krásná a skvělá a já ji obdivuji a respektuji. Vždycky mi přišla krásná, i když měla třeba mastné vlasy, nebo byla zcela bez makeupu. Po pár měsících jsem objevila i její záporné stránky, její malé nedostatky a nedokonalosti, řeknu vám, není dokonalá jak jsem si dříve myslela. Ona je krásná. Kdyby ty nedostatky neměla, nebyla by to ona a všechny ty zápory, nedokonalosti ji dělají krásnou.
Jednou když jsem zase obvykle jela městskou hromadnou dopravou, nastoupil do vozidla jeden kluk. Sedl si naproti mě, takže jsem na něj měla skvělý výhled. Víte, já ráda pozoruju lidi na veřejnosti, nenápadně, ale přece a u toho vždy přemýšlím, kam asi jedou, nad čím přemýšlí, jestli mají děti či jsou staršího věku apod. No a ten kluk, byl obyčejný kluk. Akorát měl akné, ne moc, ale měl. A řeknu vám, mu to akné tak neskutečně slušelo. Nemohla jsem uvěřit svým očím. Opravdu, zprvu jsem to vůbec nevnímala a pak když jsem se podívala pozorněji jsem zjistila že mu to neskutečně sluší. Zkusila jsem si ho představit bez akné, bez toho akné by byl nudný, nezajímavý, tuctový kluk a tohle ho dělalo natolik zajímavějším a hezčím. Zkrátka zase, jeho nedokonalost ho dělala krásným.