5 zdravých tipů pro vaše lepší já

17. november 2015 at 17:01 | Nusi |  Tips for you
Přeji krásné volné podzimní odpoledne drahoušci,
dnes je svátek, tudíž jsem zůstala doma. Venku je hnusně a náplň mého dne je učení, knížky a pohádky. Večer o půl deváté se hraje volejbal, takže se těším a zítra hurá na trénink. Tenhle článek mě napadl hodně spontánně a doufám, že se vám bude líbit. Jedná se o 5tipů, jak se udržet v lepší kondici, prostě nějaké ty nápady pro zdraví.

Pijte více vody
Já vodu piju každý den. Přesedlala jsem na ni asi tak před 4mi lety a od té doby do školy, na trenál a kamkoliv jedině voda. Je pro mě až úlekem, kolik lidí se mnou tento rituál nesdílí. A dokonce někteří tvrdí, že jim "díky bohu voda nechutná". Aha, podle mě je voda skvělá. Máte po ní čistší pleť, lépe hubnete apod. Ale stejně, nejlépe chutná voda, když si odmakáte své na tréninku a potom zazní ta skvostná věta, "Můžete se jít napít". To vám garantuju.

Meditujte
Nemusíte nutně meditovat, ale já třeba si někdy sednu nebo lehnu, pustím si nahlas meditační hudbu, zavřu oči a snažím se vypnout. Třeba právě dnes jsem před tím, než jsem se šla učit, prostě jsem si sedla a tak 10minut seděla a vypla s těmi sluchátkami a nevěříte jak moc se mi potom ty informace naskákaly do hlavy samy. Budete potom zklidnění, vyrovnaní a plní energie. Ale samosebou nejlepší místo na meditaci je někde v přírodě, v lese a místo té hudby posloucháte přírodu.Vykecejte se
my mad fat diary, crush, and love image
Já mívám v hlavě zmatek a potřebuju se vykecat. Vážně, pokud vás nějaké téma tlačí na srdíčku, vykecejte se. Neduste to v sobě. Napište kamarádce, nebo jí to rovnou řekněte, nebo se svěřte blogu, ale rozhodně si to nenehávejte pro sebe. Já taky myslela, že množství informací zvládnu, ale ne. Potřebujete to, stejně jako Země potřebuje Slunce, okay to bylo hodně blbý přirovnání, ale snad chápete co jsem tím chtěla říci. Budete se cítit lépe a můžete se soustředit na přednější věci.

Cvičte, běhejte, choďte
Zkrátka se hýbejte. Nemusít nutně běhat, ale prostěě si vyjděte na vycházku, na túru. I chůze je dobrá. Pohyb uvolňuje endorfíny, takže se po každé fyzické aktivitě budete cítit skvěle. Stejně jako po čokoládě. Ale třeba jestli jde jen o to, že půjdete radší po schodech než výtahem, udělejte to, všechno se počítá. Snažší cesta k hubnutí, budete se cítit svěžeji a budete plní energií.

Dejte si od internetu pohov
Všude je internet. Každý den, několik hodin jsme pořád spamováni zprávami, novinkami, reklamami.. vším. Udělejte si každý den čas pro sebe. Dejte si příjemnou sprchu, lehněte si do postele, vypněte jakékoliv zařízení a nechte se unášet osudem dobré knížky. Budete relaxovaní a pročistíte si hlavu. A pak jen zavřít očka a a dobrodružný svět snů na vás čeká!
 


Poll

Klikni, že jsi tu byl, uděláš mi radost!

CLICK*

Comments

1 Larriene Larriene | Web | 17. november 2015 at 17:22 | React

Mně voda taky moc chutná, piju jí skoro pořád. Tohle je skvělý článek, tak nějak jsi mě namotivovala dělat taky něco jiného než jen sedět u notebooku nebo jíst. (:D)

2 Maaya Maaya | Web | 17. november 2015 at 17:45 | React

děkuju moc :)
úplně souhlasím s meditací, v poslední době se o něco na ten způsob také snažím a musím říct, že to opravdu pomáhá :)

3 Marci Marci | Email | Web | 17. november 2015 at 18:07 | React

Je pravda, že voda je asi prostě nejlepší, i já nosím o školy nebo vlastně kamkoliv buď vodu nebo ionťák :) No a od té doby co cvičím a snažím se zaměřovat pozitivně se zlepšil i můj psychivký stav.. jen se člověku musí chtít :D třeba dneska se už od rána kopu k nějakému cvičení :D

4 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 17. november 2015 at 18:35 | React

Jsi úžasná, ááá, děkuji ti za ten komentář!!! ♥

Abych pravdu řekla, tak já jsem dříve také vodu nepila, ale teď do školy nosím stále jenom vodu a někdy doma zhřeší a naliju si i šťávu :-)

Vykecat se a procházet se, to je opravdu nejlepší způsob. To znám z vlastní zkušenosti. Vyčistí to myšlenky. A odpočinek od internetu je taky velice fajn. Já třeba poslouchám písničky, nebo si místo internetu čtu. Je to pohoda, úleva. :-) Ani nevím, co bych měla dodat.

Dost dobrý článek!

5 Michaela Michaela | Web | 17. november 2015 at 19:59 | React

Souhlasím se vším, dá se říct, že všechno jsem už tak nějak vyzkoušela, teda kromě toho doslovného meditování. Ale se sluchátkama v uších vypnu vždycky, i když nechci. Třeba ve vlaku to je nejhorší, uplně myšlenkama lítám někam daleko od reality a najednou mi jako dojde, že jedu ve vlaku a možná bych měla sledovat kdy budu vystupovat, dost často se mi stává, že se z toho 'stavu probudím' těsně před zastávkou :D

Vykecat se, k tomu mi v poslední době slouží jen blog nebo přítel, jenže tomu nemůžu říct všechny svoje holčičí tajemství :D Ale rozhodně je to super se někomu vypovídat, ta šílená úleva po tom je skvělá :)

A běhání, to mi jednu dobu hodně pomáhala. Taková odreágovačka a ještě jsem udělala něco pro sebe. A pohov od internetu, ani nemluvím :) To je prostě super, akorát asi je už málo kdo kdo to vydrží.

Palec nahoru za tenhle článek, fakt super ♥

6 Maniačka Maniačka | Email | Web | 21. november 2015 at 19:36 | React

No, přiznám se... vodu nepiju a strašně mě to mrzí. Ráda bych ale začala. Vždycky mi to bohužel vydrží maximálně tři dny a konec. Měla bych se nad sebou zamyslet.

Meditaci miluji. Nejraději jsem obklopená přírodou a poslouchám jen ji (možná to bude tím důvodem, proč tak často utíkám na venkov).

Vykecávám se často a to přátelům a na blogu, u těchto dvou zlatíček to funguje. A to dost.

S běháním jsem před časem přestala a místo toho chodím. Místo toho, abych ujela tři zastávky busem si je prostě dojdu. Funguje to opravdu skvěle, to máš pravdu! :)

A poslední bod? V něm máš NAPROSTOU pravdu. To obklopení technikou mě už štve a akorát z toho přepnutí bolí hlava. Dnes si tu vanu dám a zalehnu s knížkou.

Děkuji za článek! ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama